en ENG
en ENG
The best employees of the JSC«PSZ «Yantar»
Personnel Policy / The best employees of the JSC«PSZ «Yantar»

Anna Andreeva
Picker of products and tools of workshop No. 20
Angela Bandurko
OSP Leading economist
Sergey Borovik
OPBOTiOS Fire prevention specialist
Natalia Vasilieva
Picker of products and tools of workshop No. 41
Andrey Vigovsky
Fitter of ship of workshop No. 3
Vasily Volkov
OUK Control master
Aleksandr Gubernatorov
UKTPP Leading designer
Mikhail Gubin
Ship pipe fitter of
workshop No. 41
Maria Danilova
OMTO Head of the Bureau of Paints and Varnishes, Fuels and Lubricants and Building Materials
Alexander Zhukov
OVB checkpoint controller
Evgeniy Zagrebaev
Gas Cutter of No. 24
Irina Zarodina
OGM Laboratory assistant for spectral analysis
Tatyana Ivanova
Аdmission bureau inspector
Vitaliy Kaplunov
Electric welder for manual welding of workshop No. 24
Vyacheslav Kirkach
Power engineer of
workshop No. 3
Anatoliy Kurteev
Assembler of hulls of metal ships of workshop No. 3
Mariya Kuchmina
PDO Production Preparation Engineer
Olga Larionova
Head of BTiZ workshop No. 24
Irina Penkina
OVK Leading specialist in corporate reporting
Igor Popov
OR Head of the department
Andrey Savin
Chief Head of the OIB Group of the Regime Department
Nikolay Sapiga
Head of the OSDP
Dmitriy Soroka
Foreman of the railway transport section of
workshop No. 19
Leonid Smirnov
Head of Department UGStr
Sergey Sofilkanich
Turner of CJSC «MP«Yantar»
Yuri Stepanov
Electric welder on automatic and semi-automatic machines of workshop No. 53
Irina Sukhova
OEOF Design Engineer
Maria Tarik
OKSiM Leading Specialist
Evgeniya Ten
Production preparation engineer of workshop No. 53
Pavel Fedoruk
OIT Engineer of linear communication facilities and subscriber devices
Elena Firsova
CDO specialist
Anastasiya Tsushko
Crane operator PD-8 of
workshop No. 12
Natalia Charkina
Head of the Bureau of workshop No. 89
Anna Chentsova
Painter of workshop No. 43
Chernous Sergey
Turner of workshop No. 58
Chernyakhovsky Victor
Assembler of the hulls of metal ships of the workshop No. 3
Valeria Shvets
PEO Economist
Roman Shcherbatykh
OIT Engineer of linear communication facilities and subscriber devices
UP